Miért ne fedeznéd fel a sárvári látnivalókat két keréken? Bérelj kerékpárt a Tourinform Irodában!
Sárvár ugyan kisváros, akár gyalog is könnyedén bejárható. Viszont ha adnál egy kis extra élményt a wellness pihenéshez, talán érdemes kerékpárral is felfedezni. Mondjuk elektromos meghajtású bringával, vagy épp rollerrel. Ami talán egy kis extra élvezetet, kalandot is ad a városnézéshez.
És, hogy merre induljunk, ha kerékpárral is bejárnánk fürdővárost?
Először is vegyük az irányt a Tourinform Iroda felé. Kerékpár bérlésre ugyanis itt van lehetőség. Akár egy-egy órára, de egész napra is kölcsönözhetsz itt biciklit. És ahogy az imént említettük, a hagyományos bringák mellett elektromos hajtású bicajok is bérelhetők. Sőt, még tandem is, illetve roller vagy cargo bike. Mindezek mellé természetesen védőfelszerelés, bukósisak is kérhető. A flottában továbbá megtalálhatók a kisebb és nagyobb méretű kerékpárok – még gyerekbiciklik is -, illetve női és férfi vázas bicajok.
Kerékpárt foglalni egyébként akár online is van lehetőséged. Ha tudod már, hogy mikor érkezel Sárvárra, ide kattintva a bringafoglalást is fixálhatod.
Szóval ha megvan a bicaj, vedd célba a látnivalókat. Indulj mondjuk a Nádasdy-vár felé, és járd is körbe azt. Bringával könnyedén körbekerekezdheted az építményt.
Ezután jöhet a csónakázó tó, amit kiépített bringaúton járhatsz körbe – akár a világító biciklis útvonalat is útbaejtve -, majd rákanyarodhatsz a Vadkert körútra. Az útvonal a Spirit Hotel mellett vezet el és érinti a Vadkert Majort is. Ahol állatsimogató, illetve étterem is vár. Szóval akár meg is pihenhetsz itt.
Aztán ha újra bringára pattantál, haladj tovább a sárvári fürdő felé, és vedd célba a belvárost. A következő állomás lehet akár az arborétum. Ahol ugyan biciklizni nem tudsz… De talán érdemes lehet egy kitérőt beiktatni, és a bringák letámasztása után tenni egy gyalogos sétát.
Az arborétum után aztán kanyarodj a Posta tér felé, és a szökőkutak mellett elhaladva, a Hild-parkon át érkezz vissza a Tourinform Irodába.
És ha már itt vagy, természetesen ne hagyd ki a Kossuth téri szökőkutat se, illetve a környék kávézóit, sütizőit, fagyizóit, éttermeit se. A belváros ezen részén számos teraszos és “beülős” vendéglátóhelyet is találsz.
A túra nagyjából egy órás program. És különösebb fizikai edzettséget sem igényel. Így ha adnál egy kis plusz élményt a sárvári wellness pihenéshez, kölcsönözz biciklit a Tourinform Irodában, és járd be két keréken is várost.